Referanslarımız

BANTLI KONVEYÖR

Yükler, bir motor tarafından hareket ettirilen kauçuk, branda, çelik veya tel örgüden yapılmış bantlar üzerinde taşınır. Motor devir sayısı, bir dişli kutusu vasıtasıyla düşürülür ve hareket, konveyörün varış ucundaki tahrik kasnağından yapılarak, yüklerin bant vasıtasıyla çekilmeleri sağlanır. Çoğunlukla eşya depolamadaki ve bagaj taşıma sistemlerindeki konveyörler bu türdendir. Bu tip konveyörler vasıtasıyla maden cevherleri çok uzak mesafelere ucuz olarak taşınabilir. İnsan taşımasında kullanılan yürüyen bantlı merdivenler de bu türe örnektir.
01.

RULOLU KONVEYÖR

Rulolu Konveyörler, elle taşıma azaltarak mal taşıyarak ve iki nokta arasında malların üretim akışını hızlandırmak rakipsiz bir düşük bir maliyet sunar.  Müşterilerimizin bireysel gereksinimini karşılayacak hafif ve paslanmaz çelikten veya ağır yükler için NPU demirinden imal rulolu konveyörler sunuyoruz. İstifleme sistemleri, paketleme istasyonu veya makine ürün besleme gibi otomatik işleme tesislerinde kullanılan rulolu konveyörler tamamen güvenilir çelik merdaneler, darbelere dayanıklı plastik silindirleri, plastik veya çelik  ve hatta ekstra ağır çelik rulo bölümleri mevcuttur konveyör sistemleri ile geniş bir yelpaze seçim imkanı sunuyoruz.
02.

MODÜLER HASIR BANTLI KONVEYÖR

Bakla bantlı konveyörler geniş bant seçeneği ile birlikte geniş kullanım alanına sahiptir. Bakla bantlı konveyörler her sektöre göre bant çeşidi bulunmaktadır. Paslanmaz bakla bant, Plastik modüler bant, Yarasa bant, Kardenik bant olarak belli kalıplara oturmuştur. Bu tarz konveyör sistemleri dolum hatlarında, paketleme hatlarında, üretim hatlarında ve kodlama hatlarında kullanılmaktadır. Bu tarz konveyör sistemlerinde tek sıralı, çift sıralı ve üç sıralı olarak da imal edilmektedir.
03.

TELESKOBİK KONVEYÖR

Teleskopik konveyörler birbirlerinin içerisinden çıkarak uzar ve yükleme yapılacak aracın içine giren konveyör sistemleridir.

Teleskopik konveyör sistemleri 3 kademeli , 2 kademeli veya da tek kademeli olarak imal edilebilmektedir.

Bu konveyör sistemi ileri ve geri çalışma prensibine sahip olduğundan hem sevkiyat çıkışı hemde stok alanına girişte kullanılabilmektedir.

Genellikle kamyon ve tır yanaşarak konveyör uzar ve sevkiyat yapılacak aracın içine tamamen girer , daha sonrasında yükleme yapıldıkça konveyör kısaltılır ve iç içe geçerek alanı boşaltmış olmaktadır.

Seri yüklemelerde en çok tercih edilen bu konveyör sistemi genellikle lojistik , kargo taşımacılığı veya koli ile yapılan sevkiyatlarda daha çok tercih edilmektedir.

Gerektiğinde piston dizaynı ile yukarı – aşağı eksenli olarakta tasarlanabilektedir.

Çok ağır yüklere bile dayanıklı şasilidir ve hem yere sabitlenebilir hemde tekerlek aksamlı dizayn edilebilmektedir.

04.

AKORDİON KONVEYÖR

Her bir bölümü 1 metre uzunluğundan oluşan ve çekerek uzayan konveyör uygulamasıdır. Görünümü ve işlev benzerliği itibari ile Akordiyona benzemektedir. Konveyörlerimiz istek üzerine bariyerli akordiyon konveyörü olarakta tasarlanmaktadır. Kullanım işlevine göre dönüşlü akordiyon konveyörü , eğimli akordiyon konveyörü veya düz rulolu akordiyon konveyörü olarak aynı konveyör üzerinde kullanılabilmektedir.

Akordiyon konveyörler rulolu sistemlidir. Mevcut ruloların çapı ve kalınlığı taşınan ürünün ağırlığı doğrultusunda hesaplanarak tasarlanmaktadır.

İstenilen uzunlukta üretebilinen bu esnek konveyörler kapalı hale getirildiğinde çok kısa bir boyuta geldiğinden sevkiyat sonrası alanda çok az bir yer kaplamaktadır ve taşınabilir olduğundan tekerlekleri vasıtası ile istenilen alana çalıştırılması amacı ile götürebilinir ve saklanabilinir.

05.

ZİNCİRLİ KONVEYÖR

Zincir konveyörler, iki yan çerçevenin içine hizalanmış bir zincir makaranın hareket etmesiyle ürünü taşır.  Özellikle palet ve ağır yüklerin transferi için kullanılır. zeminden veya havadan taşıma imkanı sağlamaktadır.
06.